Udstillerliste Fyn 2021

Opdateres løbende…

#Udstller navn:email:www address:Vi udstiller:
CrystalCollectionannabangprivat@gmail.comKrystaller
Odense Ny Stenklubodensenystenklub@gmail.com-Kom og prøv stenslibning og hør om mulighederne i klubben
Den fynske Stenklubole.allan@hotmail.comwww.fynskestenklub.dkInfo og salgsstand for Den fynske stenklub
Ole Holeherrehus@gmail.comClairvoyant Rådgivning
Vagn Aage Andersenvag@dlgmail.dkwww.fossilstempler.dkFossiler, amonitter, trilobitter og mineraler
Helbir sten og krystallerheilmann.hp6@gmail.comsten og krystaller jeg vil meget gerne have samme stand som i 2019 nr. 6 ved væggen.
Brazil Artmail@brazilart.dkwww.brazilart.dkStort sortiment indenfor Himalaya saltlamper, selenit, smykkesten med mere.
Smyk-Biksclaus@smyk-biks.dkwww-smyk-biks.dkSmykker i smykkesten og sterlingsølv. Specialitet: Blåmusling perler.
Krystalmadsenerik@madsen-textil.dkkrystalmadsen .dksten krystaller m.m.
OOdesign.dkoodesign@outlook.dkRedesign af smykker og bestik (kan bestilles og købes på stedet), unika smykker, gør-det-selv for begyndere og dem, der søger små mængder af perler, sten og tilbehør, hjælp og ideer til at udnytte gamle ting fra skuffen.
Livslyslivslys@live.dkVi kommer med sten og krystaller fra hele verden. Vi har ca. 450 forskellige lommesten, hjerter, kugler, spidser, engle og meget mere. Røgelse, klangskåle fra Nepal, tarotkort og andre spændende ting finder du også på vores stand. Kort sagt: alt hvad du har brug for til din spirituelle rejse og praksis.
Athena Håndlæsning med Clairvoyancehhqhsolsikken@gmail.comwww. håndläsning.dkHåndlæsning med clairvoyant vejledning og blindtegningstydning
Fossile Smykkerfossilesmykker@gmail.comMineraler, fossiler, oldtid
Madebyanderbergdesignsnajasr@gmail.comwww.madebyanderbergdesigns.dkHåndlavede og eksklusive smykker og andre lækre genstande i egne designs med sten og perler.
Troldhedestentroldhedesten@mail.dkwww.troldhedesten.dkGrønlandske sten og figurer i tand , ben, horn og træ. Sten fra andre dele af verden
Smykker og steninfo@smykkerogsten.dkwww.smykkerogsten.dkSamme tekst som i Rødovre.
Den Spirituelle Krystalhampmark@hotmail.comhttps://www.facebook.com/groups/358676820896266Det er en sanseoplevelse at besøge min stand, da min opstilling tager udgangspunkt i krystallernes og stenenes energi og væsen her og nu.....hvor jeg er ift dem, ingen opstilling er ens. Jeg tilbyder mange slags krystaller, også sjældne, samt samlestykker. Rå og poleret sten i mange former og i et væld af farver. Smukke sari silkeposer til at lægge dem ned i tilbydes ligeså. Fossiler kan du også hitte hos mig, og så kan du fiske en fin lykkepakke/pose med skønne herligheder indeni.
Milans Dinoerniels.milan@lego.com--- vel I kender udvalget ! -og at det fylder - så hvis mere end 6m. er muligt - så meget gerne ,Tak !
Vejgaard sten og krystallererhverv360@gmail.comwww.vejgaardsten.comKrystaller, sten. Naturlig og bearbejdet
Local Gemsjon_olaf_svane@hotmail.comDemonstration af facetslibning, Samling af stenkugler, salg af diverse mineraler og slibematerialer
GeoArtkontakt@geoart.dkwww.geoart.dkSten, mineraler m.m.
Solv&Steninfo@smykkefremstilling.dkwww.smykketing.dkFindings stenkæder (plads til vores stativ) (vi plejer at stå sammen med Dinosauruserne og stensliberne lige indenfor døren)
Bahia Art ApSkarlerikpristed@gmail.comwww.bahiaart.dkAmetystgrotter, Agatskiver, Geoder, Smaragder og andre dekorative sten fra Brasilien. Stort udvalg i tromlepolerede sten. Engros salg. Facetslebne smykkesten. Lamper til Healingsfarver.
Reiki Care by Sheila Christensensheilachristensen@hotmail.comwww.sheilachristensen.dkHåndlæsning
CopenhagenRockshopcopenhagenrockshop@outlook.comwww.copenhagenrockshop.dkRå sten, mineraler og ædelsten til samlere, healere og andet godtfolk
Smykkesten og Fritid I/Skontakt@stenogfritid.dkwww.stenogfritid.dkStenslibemaskiner & tilbehør Smykkematerailer, skind og lædersnøreSten og krystaller
Katina Designkatinadesign@privat.dkhttp://www.123hjemmeside.dk/katinas-smykkerAnderledes smykker, på den fede måde! Håndarbejde, hovedsageligt i Sterlingsølv, men også i andre spændende materialer som Kobber, Bronze, Messing og Titan. Jeg holder også kurser hjemme i værkstedet, se mere på websiden.
Miel handmademiel.boho@gmail.comwww.miel-handmade.dkHåndlavede krystal smykker
Agnes Hansenagnes@mail123.dkSmukke sten springvand, pumper, smykker, figurer i fedtsten.
Spirits of Naturemaria@viese.dkwww.spiritsofnature.dkKrystaller
2die4smykker2die4@gmail.comwww.2die4.euHåndlavede smykker, ædelsten, eksklusive mineraler, bl. a. fra Panasqueira, vintagesmykker.
Gemstore.nopost@gemstore.nowww.gemstore.noHandmade silver jewelry & crystal and stones
Tante Thessinfo@tante-thess.dktante-thess.dkMin stenbog - Sten, magi og stjernetegn. Mine hæfter om chakra og pendulering, chakrasten og pendulet.
Dan-opal apsdanopal2015@gmail.comEtiopiske opaler smaragder og safir samt diverse smykkesten
Stadig plads til flere udstillere..Se mere i menuen i toppen af sidenunder menupunktet "Stenmessen Fyn" -> "Udstiller info"
Shopping Cart
Scroll til toppen